Restaurant a penzion OÁZA - rodinný penzion nacházející se v malebném koutku Beskyd na břehu přehrady Bystřička. Nabízíme ubytování v pokojích hotelového stylu a také stravování. Penzion OÁZA je ideálním výchozím místem pro výlety. V okruhu 15 km leží například historický skanzen Rožnov pod Radhoštěm, farma ve Valašské Bystřici, dřevěný toleranční kostel ve Velké Lhotě, vrch Vsacký Cáb a města Vsetín a Valašské Meziříčí.

Přehrada „Bystřička“ – Perla Valašska

Přehrada BystřičkaVýběr místa pro výstavbu vodního díla v Bystřičce byl geniální nejen z hlediska technického záměru, ale především pro jeho umístění do nádherného prostředí okolních hor. Tak se projektantům i stavitelům tohoto vodního díla podařilo obohatit, samotnou nádhernou přírodní scenérii. Tak po čtyřech letech výstavby celého komplexu přehrady, byl ráz krajiny vodním dílem obohacen a začal poskytovat pro doposud zapadlý kout Valašska, Bystřičku a okolní obce, nebývalé možnosti rozvoje, zejména pro rekreaci a turistiku.

Přehrada BystřičkaPřehrada BystřičkaJistě budou zajímat návštěvníky přehrady na Bystřičce některé údaje o tomto vodním díle z hlediska jeho poslání a parametrů: výstavba trvala za použití,dynamit, lopata, krumpáč, koleček, japonek a úzkojolejné dráhy 4 roky. Náklady její výstavby  dosáhly 7 milionů Kč první republiky. Nádrž pojme 4,4 mil. m3 vody, zabírá 37,8 ha plochy a zahrazením 63,8 km2 povodí vzniklo jezero2 km dlouhé. Propusť pod hrází má kapacitu 500 mm a 200 mm, propusť tunelu, dlouhého 114 m má kapacitu 700 mm. Celkově, oběma propustmi proteče za vteřinu cca 15 m3 vody. 150 m  od hráze je vzdálen, na levém břehu přehrady, bezpečnostní, povodňový přeliv, který má průtočnou kapacitu cca. 140 m3 za vteřinu, kterou povodeň v roce 1997 plně využila.Přílivová voda je odváděna zpomalovacími nádržemi a kaskádami. Horní a dolní přílivová nádrž jsou přemostěny dvěma mosty.

Původně toto dílo bylo určeno pro zásobování spojovacího průplavu Dunaj – Odra – Labe. S jeho výstavbou se však nikdy nezačalo. Přesto je přehrada dílem, které zmírňuje následky povodní a poskytuje sportovní a rekreační možnosti a doplňuje malebnost okolní přírody. Stala se rájem pro koupání, projížďky na loďkách, rybaření a v neposlední řadě poskytuje prostor pro soutěžní výcvik záchranářů, z celé ČR.

Již krátce po ukončení tohoto vodního díla se Bystřička stala východiskem pro turistické trasy do vsackých hor a Beskyd. Známé jsou trasy na Dušnou a Vsadský Cáb. Dále jsou to trasy, které turisty zavedou do Valašského Meziříčí, Rožnova,na Radhošť, Solanec a další místa.

Přehrada na Bystřičce Vás zve pokochat se krásou, zasportovat si, odpočinout si a využít pohostinství  RESTAURANTU-BARU  OÁZA, který vám celoročně nabízí jídla místní i mezinárodní kuchyně, kompletní výběr nápojů i ubytování.Těšíme se na vaši návštěvu, abychom mohli nabídnout naše služby.

 

Přehrada Bystřička

Kontaktní údaje

PENZION OÁZA **

 Ing. Simona Hrušovská
 Bystřička 35
 756 24 Bystřička-přehrada               
Tel.: +420 606 784 872

 E-mail: restaurantoaza@seznam.cz

 IČO: 14588731
 ID RZP: 1119841

Mapa

Turistika

více info o turistice 

Naše restaurace

více info o restauraci 

Ubytování v Oáze

více info o ubytování 

Těšíme se na Vaši návštěvu!