Restaurant a penzion OÁZA - rodinný penzion nacházející se v malebném koutku Beskyd na břehu přehrady Bystřička. Nabízíme ubytování v pokojích hotelového stylu a také stravování. Penzion OÁZA je ideálním výchozím místem pro výlety. V okruhu 15 km leží například historický skanzen Rožnov pod Radhoštěm, farma ve Valašské Bystřici, dřevěný toleranční kostel ve Velké Lhotě, vrch Vsacký Cáb a města Vsetín a Valašské Meziříčí.

Tipy na výlet

Dovolujeme si vám nabídnout několik tipů na výlet, které vám mohou pomoci aktivně strávit dovolenou v našem penzionu. Další inspiraci najdete na stránce Zajímavá místa v okolí.

1. tip

Předpokládaná podoba hradu Freundsberg Klenov Klenov

Pěší výlet do blízkého okolí penzionu Oáza, doporučujeme návštěvu skalních útvarů Klenova, kde v dávných dobách stával na vrcholku hrad Freunsberg.

2. tip

Skanzen - Dřevěné městečko Radegast - socha

Návštěva Pusteven se zdařilými architektonickými památkami Dušana Jurkoviče, Radhoště a sochy Radegasta. Místa s neopakovatelným výhledem. Budete-li v Rožnově pod Radhoštěm, nezapomeňte navštívit Valašské muzeum v přírodě

3. tip

Návštěva dřevěného tolerančního kostela na Velké Lhotě.Odtud do Valašského Meziříčí. Můžete zvolit několik různých variant, jedna z tras vás může zavést ke skalám Medůvka.

4. tip

Zoo Lešná patří k nejkrásnějším v České republice, v areálu Zoo se nachází veřejnosti přístupný zámek. Můžete navštívit také Kroměříž (nebo zde), město proslulé svým zámkem s obrazárnou a nádhernými zahradami.

5. tip

Dřevěný kostel ve Velkých Karlovicích

Soláň a Velké Karlovice jsou místem, kde naleznete lidová architektura v původním prostředí, za pozornost stojí též dřevěný roubený kostel Panny Marie Sněžné. Poblíž silnice na Soláň se nachází židovský hřbitov používaný koncem 19. a počátkem 20. století.

6. tip

Hrad Brumov - Středověký královský hrad na jihovýchodním valašsku, který v minulosti střežil Vlárský průsmyk.

7. tip

Můžete navštívit též některý z hradů v blízkém okolí:

  • Štramberk a Štramberská trúba zřícenina hradu, ze kterého zůstala zachovaná pouze věž, která nyní slouží jako rozhledna. V městečku najdete též muzeum ilustrátora a malíře Zdeňka Buriana. Můžete navštívit také jeskyni Šipku proslavenou svými archeologickými nálezy.
  • Hukvaldy (nebo zde)
    Hrad ležící nad stejnojmennou obcí, rodištěm skladatele Leoše Janáčka. Jeden z největších moravských hradů.
  • Helfštýn
    Rozsáhlá zřícenina hradu ze 13. století

8. tip

Můžete navštívit tradiční Moravskou gabelínovou manufakturu

Pokud si chcete výlety naplánovat s předstihem, bude se vám hodit mapa Klubu českých turistů Moravskoslezské Beskydy 1:50 000 nebo i na mapu Kartografie Praha Beskydy 1:100 000. Koukněte také na seznam turistických známek, které můžete získat v Beskydech.

Kontaktní údaje

PENZION OÁZA **

 Ing. Simona Hrušovská
 Bystřička 35
 756 24 Bystřička-přehrada               
Tel.: +420 606 784 872

 E-mail: restaurantoaza@seznam.cz

 IČO: 14588731
 ID RZP: 1119841

Mapa

Turistika

více info o turistice 

Naše restaurace

více info o restauraci 

Ubytování v Oáze

více info o ubytování 

Těšíme se na Vaši návštěvu!