Výlety

Tipy na zajímavá místa v okolí

Bystřička

Přes den se můžete vydat na zhruba hodinový výlet kolem vodní nádrže Bystřička, na jejímž břehu se penzion nachází. V letních měsících také zaujme návštěva projekce letního kina nacházejícího se pouze pár metrů od našeho penzionu.

Karafiátova stezka

Naučná stezka na 16 panelech představuje historii a přírodu území mezi Valašským Meziříčím a přehradou Bystřička. Je věnována Janu Karafiátovi, autorovi pohádkové knihy Broučci. Délka trasy je 14 kilometrů.

Rožnov pod Radhoštěm

Město lidových památek ovlivněné valašským folklórem umístěné v krásné kopcovité krajině je ideální pro výlety. Při návštěvě města si nenechte ujít návštěvu historického skanzenu.

Pustevny

Obdivujte krásné výhledy na okolní krajinu a kulturu valašského kraje z ikonických chat osady Pustevny. Na vrchol, nacházející se poblíž Radhoště, se dostanete autem, pěšky nebo lanovkou. Následně si můžete vychutnat příjemnou procházku po hřebenech, vyfotit se se sochou boha Radegasta, nebo vystoupat stezkou skrz koruny stromů až do oblak.

Valašské Meziříčí

Valmez je bránou do Moravskoslezských Beskyd představující důležitý dopravní uzel. V roce 1992 byla historická část města prohlášena městskou památkovou zónou. Z Valmezu vede cyklostezka, po které se dostanete až k penzionu Oáza.

Kroměříž

Navštivte Arcibiskupský zámek, Květnou nebo Podzámeckou zahradu, které jsou od roku 1998 zapsané na prestižním seznamu UNESCO a patří k nejnavštěvovanějším památkám v České republice.

Zlín

Zoo Lešná patří k nejnavštěvovanějším zoo v ČR. Užijte si den díky poznávání fauny a flóry všech kontinentů. K největším atrakcím v zoo patří možnost nakrmit z ruky rejnoky.

Vsetín

Vsetín je významným hospodářským a kulturním střediskem východní Moravy rozprostírající se mezi valašskými kopci v údolí kolem Vsetínské Bečvy a jejích přítoků.

Velká Lhota

V obci se nachází dřevěný evangelický kostel z dob Josefa II. Kostel stále slouží svému původnímu účelu a pravidelně se v něm konají bohoslužby. V roce 2008 byl zařazen mezi národní kulturní památky.

Štramberk

Dominantou Štramberku je gotická věž Trúba. Z vrchu této rozhledny můžete obdivovat rozmanitou okolní krajinu. Ve městě určitě ochutnejte perníkové Štramberské uši. V místním pivovaru také můžete ochutnat perníkové pivo.

Valašská Bystřice

Ochutnejte plnotučné mléko a sýry z ekologicky hospodařící farmy ve Valašské Bystřici. Farma se zaměřuje na chov holštýnského skotu, produkci mléka a výrobu mléčných výrobků.

Lysá Hora

Lysá hora (1323 m.n.m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. V létě lze na vrchol dojít, nebo dojet na kole. V zimě můžete k výstupu využít běžky. V rámci Ski areálu Lysá Hora lze využít tři běžkařské stezky.

Vsácký Sáb

Vsacký Cáb (841 m n. m.) je jedním z vrcholů pásma Vsetínských vrchů na území CHKO Beskydy. Na jeho jihovýchodních svazích se nachází přírodní rezervace Kutaný a na západních svazích přírodní rezervace Halvovský potok.